מרכז סוזן דלל

2235_3main.tif

מרכז סוזן דלל בשכונת נווה צדק שבתל-אביב נועד להיות ביתו ומשכנו של היוצר הישראלי בתחומי המחול והתיאטרון. מרכז סוזן דלל הוא כור העשייה התוסס ביותר בארץ בתחום המחול ולהקות רבות, כלהקת בת-שבע, תיאטרון מחול ענבל ואמנים רבים נוספים, רואים בו את ביתם.
במרכז מבקרים בממוצע למעלה מחצי מיליון איש בשנה ומאז הקמתו הועלו במרכז למעלה מ- 1,200 בכורות במחול ואומנויות אחרות.

היסטוריה
מרכז סוזן דלל נחנך בשנת 1989 הודות לתרומתה האדיבה של משפחת דלל לזכר בתם, סוזן. פעילות המרכז נתמכת ע”י  קרן תל אביב לפיתוח, עיריית תל אביב-יפו, משרד המדע והאומנויות  וגם על ידי משפחת ירושלמי לזכר בנם אשר נפל במלחמת ההתשה. במתחם סוזן דלל ארבעה מבנים ובהם אולם תיאטרון (ע”ש ירון

« הקודם

הבא »
ירושלמי) וארבעה אולמות המותאמים במיוחד למופעי מחול. בנוסף לכך יש במקום חללי יצירה נוספים ורחבה למופעי חוצות תחת כיפת השמיים. למרכז כולו ניחוח היסטורי עמוק – במקום שכן בית ספר לבנות יחיאלי, שממנו נשמרו אתרים מיוחדים כגון

מרפאתו של המשורר ד”ר שאול טשרניחובסקי, רופא בית הספר, המשמשת כיום את המרכז האתני ענבל. לפני חמש שנים הוקם בנין להקת בת שבע על חורבותיו של סמינר לוינסקי. גולת הכותרת בקומפלקס זה הינו אולם סוזן דלל הניצב במקום שבו שכן ביה”ס אליאנס לבנים.
המרכז משלב את עברה ההיסטורי של השכונה בפעולותיו באמצעות סיורים מודרכים ועידוד היצירה האמנותית היונקת את מקורותיה מן הפולקלור וההיסטוריה.

פעילות
במהלך השנים התפתחה פעילות מרכז סוזן דלל והתמקדה בשני מישורים. האחד – הפקות ופעילות חינוכית והשני – היותו של המרכז במה מרכזית של אמני המחול בישראל.
בין יתר הפעילויות בולטים המפעלים הבאים:

This entry was posted on August 24, 2003. Bookmark the permalink.